Umožněte volným penězům pracovat pro vás! Poradíme
s investicemi i správou rodinného majetku

Ať chcete nechat své peníze vydělávat nebo potřebujete odborně spravovat rodinný majetek („Family Office“), v našich službách získáte to nejlepší z privátního bankovnictví a odborného investičního poradenství.

Unikátní řešení na míru vaší situaci

Konkrétní investiční doporučení navrhneme vždy až poté, co důkladně poznáme vaši situaci, plány a možnosti.

"Univerzální doporučení vhodná pro kohokoli neexistují."

Nad penězi máte 100% kontrolu

Protože peníze vkládáte do fondů vždy sami za sebe, jsou zabezpečeny stejně jako třeba v privátním bankovnictví.

"My s vašimi penězi napřímo nikdy nedisponujeme."

Máme společný cíl

Rosteme a vyděláváme, jen když rostete vy resp. vaše zisky. Naše odměny plynou z užitečných rad – a navíc jen pokud se vám osvědčí.

"Na provizích od třetích stran nevyděláváme, ba dokonce je vracíme."

Diskrétnost a otevřenost

Dobře víme, že dlouhodobé partnerství stojí a padá s otevřeností a diskrétností. Nic před vámi neskrýváme.

"Vše, co nám sdělíte, je u nás v bezpečí jako v bankovním trezoru. "

Investice: Našich 30 let zkušeností
může pracovat pro vás

Po 30 let sledujeme tuzemský i zahraniční investiční trh (a jen tak něco nás už nepřekvapí). Rozložení investic proto rychle a smysluplně přizpůsobujeme aktuálnímu stavu trhu.

Držíme se osvědčených zásad prověřených desítkami let zkušeností z praxe. Podezřelou investici proto umíme častokrát „vycítit“ ještě předtím, než vůbec začneme číst smluvní podmínky.

Investiční plán vám přizpůsobíme podle momentální fáze ekonomického cyklu tak, aby výnos byl co nejvyšší při co nejnižším riziku.

Sestavení portfolia:
Nalézáme nejlepší možnosti podle vašeho zadání
a očekávaného výnosu

Pro představu, jak vypadá návrh investičního portfolia, najdete níže modelovou ukázku.

Důležité: Pamatujte, prosím, že naše práce pro vás je dlouhodobá. Na začátku navrhneme portfolio na základě vašich očekávání a preferencí i míře rizika, kterou jste ochotni nést. Vše s vámi průběžně konzultujeme a podle toho i dále upravujeme složení portfolia. O vývoji vás pak pravidelně informujeme.

Cíl #1: Maximalizace výnosu, minimalizace rizik a ztrát

Výnosnost jednotlivých aktiv se v čase mění. V období, kdy dluhopisy přináší jen nízký výnos, nahrazujeme je mixem nemovitostních a alternativních aktiv. Když jsou drahé akciové investice, je lepší využít situace, část jich odprodat a investovat do alternativních aktiv a speciálních fondů kvalifikovaných investorů. Tak zvýšíme výnos vašeho portfolia a současně snížíme riziko.

Většina našich klientů chce samozřejmě uchovat reálnou hodnotu svého majetku do budoucna a nechce riskovat velké ztráty. Proto volí konzervativnější strategie. A my podle toho navrhujeme i složení jejich portfolia, aby přinášelo dlouhodobý výnos za dlouhodobě přijatelného rizika. Tak, aby se volné peníze zhodnocovaly i po odečtení inflace, daní a dalších nákladů.

Cíl #2: Stabilizace portfolia v čase, eliminace výkyvů

Jednotlivé skupiny aktiv se často chovají rozdílně. Zároveň to ale – pro někoho překvapivě – přispívá k lepšímu výsledku portfolia: vaše prostředky se v čase lépe zhodnocují a jejich hodnota i likvidita (dostupnost hotovosti, pokud budete chtít aktiva prodat) je stabilnější.

Růst hodnoty portfolia je výsledkem menšího poměru akciových a dluhopisových investic ve prospěch alternativních investic s nízkou kolísavostí (graf 1). Takovou přidanou hodnotu srovnatelné bankovní fondy pro majetnější klientelu nenabízejí.

Pozn.: Graf nepředstavuje odkaz na minulou, simulovanou či předpokládanou budoucí výkonnost konkrétních investičních nástrojů, indexu či investičních služeb, ale znázornění charakteristik a obecných vztahů mezi jednotlivými třídami aktiv a vhodnosti jejich pořízení do investičního portfolia v závislosti na situaci na finančním trhu.

Příklad další práce s tímto modelovým portfoliem:

Protože portfolia dosahují lepších výsledků, když se investice pořizují při nízkých cenách, doporučujeme v časech levných akcií odprodat část alternativních investic a nakoupit se slevou akciové. Vaše portfolio tím získá dodatečný výnosový impuls v následujícím období.

Máte zájem se nezávazně setkat osobně a zjistit víc o tom, jak bychom konkrétně vám pomohli zhodnotit volné peníze?

Rádi se s vámi setkáme – stačí kliknout na tlačítko níže a zavolat, nebo vyplnit kontaktní formulář.

Propojme se přes Linkedin

Správa rodinného majetku:
Svěřte ji odborníkům a žijte naplno. Na co čekat?

Správou rodinného majetku (family office) vám naše týmy odborníků uvolní ruce. A vy se tak budete moci věnovat tomu, na čem v životě opravdu záleží: vašim nejbližším, přátelům, koníčkům – a odpočinku. Bez „dobitých baterek“ si totiž nevychutnáte žádný úspěch.

O co vše se
postaráme

Smyslem služby je přehledně, systematicky a dlouhodobě spravovat majetek klienta: finance, nemovitosti, movité věci, majetkové podíly ve společnostech, cennosti, práva apod.

Vy získáte potřebný strategický nadhled, který vám umožní rozhodovat se nejlepším možným způsobem.

Náš tým

Spolupracujeme s advokáty, bankami, realitními agenty, architekty, daňovými poradci, auditory, účetními i filantropickými nadacemi.

Proto vám umíme dobře poradit se soukromými, rodinnými i firemními financemi.

Delegujte povinnosti
i kompetence

Správa rodinného majetku prostřednictvím našich lidí vám umožní odložit iluzi, že musíte vždy o všem vědět a vše osobně rozhodnout.

Právě díky tomuto „odosobnění“ je možné ji úspěšně provádět po velmi dlouhou dobu.

Chcete se dozvědět víc o tom, jak díky správě rodinného majetku získat více času pro sebe a možnost soustředit se na vaše další případné projekty?

Pojďme to probrat osobně – stačí kliknout na tlačítko níže a zavolat, nebo vyplnit kontaktní formulář

Propojme se přes Linkedin